პროგრამა 2014

ანიმაციური ფილმების მეოთხე საერთაშორისო ფესტივალი „ნიქოზი“ - პროგრამა
4th Internetional Animation Festival NIKOZI - Program

01.09.2014
12:00
ფესტივალის გახსნა
Opening of Festival
16:00
ანიმაციური ფილმების ტელესტუდია “პოზნანი” (პოლონეთი)
FILMS FROM TV STUDIO OF ANIMATION FILMS “POZNAŃ ” (POLAND)

-----

02.09.2014
11:00
დრეზდენის ანიმაციური ფილმების ფესტივალი (გერმანია)
FILMFEST DRESDEN (Germany)
ანიმაციური ფილმების მსოფლიო ფესტივალი. ვარნა 2012-2013 (ბულგარეთი)
WORLD FESTIVAL OF ANIMATED FILMS. VARNA 2012-2013 (BULGARIA)

13:00
სადილი / Lunch

15:00
იტალიური ანიმაციური ფილმების რეტროსპექტივა
RETROSPECTIVE OF ITALIAN ANIMATION FILMS
პროდიუსერი საშიკო კონდო (იაპონია) - ანიმაციური ფილმების სტუდია „PH STUDIO INC.“
Producer SACHIKO KONDO (Japan) – THE ANIMATION FILM STUDIO “PH STUDIO INC.”

16:00
კომპოზიტორი, ხმის რეჟისორი - ანდრეა მარტინიონი (იტალია)
მასტერკლასი: ანიმაციური ფილმის ხმის რეჟისურა
Composer, sound designer ANDREA MARTIGNONI (Italy) - Workshop: Sound directing in Animation films

19:00
კულტურული პროგრამა: ჩრდილების სახელმწიფო თეატრი „ბუდრუგანა-გაგრა“
Cultural Programm: GEORGIAN STATE HAND SHADOW THEATRE “BUDRUGANA-GAGRA”

------

03.09.2014

11:00
ანიმაციური ფილმების სტუდია „ანიმოსი“ (რუსეთი)
THE ANIMATION FILM STUDIO “ANIMOUSE” (RUSSIA)

რეჟისიორი ანა შეპილოვა (რუსეთი)
Director ANNA SHEPILOVA (Russia)

13:00 წეროვანი / Tserovani
მონიკ შეგამი (მეთოჯინე, საფრანგეთი)
თეატრალური წარმოდგენა „როცა ხელები ჩურჩულებენ“
MONIQUE SCHEIGAM (Puppeteer, France)
Theater performance "When the hands whisper"

15:00
ანიმაციური ფილმების რუსეთის ღია ფესტივალი „სუზდალის ექო“ (რუსეთი)
THE OPEN RUSSIAN FESTIVAL OF ANIMATION CINEMA “SUZDAL’S ECHO“ (RUSSIA)

სტუდია „სოიუზმულტფილმი“ (რუსეთი)
STUDIO “SOJUSMULTFILM” (RUSSIA)

-------

04.09.2014

11:00
პროდიუსერი რონ დაიმონდი (აშშ) წარმოადგენს Acme Filmworks-ის პროდუქციას
Producer RON DIAMOND (USA) Presents production of Acme Filmworks

13:00
სადილი / Lunch

15:00
პროდიუსერი ოლივიე კატერინი (საფრანგეთი) წარმოგიდგენთ ანიმაციური ფილმების სტუდია “LES TROIS OURS”-ის პროდუქციას
Producer OLIVIER CATERIN (France) Presents production of ANIMATION FILM STUDIO “LES TROIS OURS” (FRANCE)
რეჟისორი კელი ლუსლი (აშშ) წარმოგიდგენთ ანიმაციურ ფილმებსა და ლექციას, რომლის თემაა:
1. როგორ მოვამზადოთ ანიმაციური ფილმის პროექტი წარმოებისათვის.
2. ანიმაცია ბრიგემ იანგის უნივერსიტეტში - რა გავაკეთთ რათა შეგვექმნა წარმატებული ანიმაციური პროგრამა.
Director Kelly Loosli ( USA) presents Animation films and Lecture about:
1. Animation Production: How to Break Down and Prepare a Project for Production
2. Animation at Brigham Young University: What We Did to Build a Successful Animation Program

16:00
კომპოზიტორი, ხმის რეჟისორი - ანდრეა მარტინიონი (იტალია)
მასტერკლასი: ანიმაციური ფილმის ხმის რეჟისურა
Composer, sound designer ANDREA MARTIGNONI (Italy) - Workshop: Sound directing in Animation films

19:00
კულტურული პროგრამა: საფორტეპიანო მუსიკის საღამო - თამარ ჟვანია
Cultural Programm: Piano Recital - TAMAR ZHVANIA

-------

05.09.2014

11:00
ანესის ანიმაციური ფილმების საერთაშორისო ფესტივალის საუკეთესო ფილმები (2013)
INTERNATIONAL ANIMATION FILM FESTIVAL ANNECY Best of 2013

13:00 სადილი / Lunch

15:00
რეჟისორი რაიმუნდ კრუმე (გერმანია) წარმოგიგდენთ ანიმაციურ ფილმებსა და გამოფენას „ესკიზები და ჩანახატები“
Director RAIMUND KRUMME (Germany) presents Animation Films and Exhibition “DRAWINGS AND SKETCHES”

ფესტივალის ოფიციალური დახურვა
Closing of the festival

17:30
კულტურული პროგრამა: იოსებ კეჭაყმაძე - საგუნდო მუსიკა - გორის ქალთა გუნდი - თეონა ცირამუა
Cultural Programm: Ioseb Kechakmadze CHORAL MUSIC - GORI WOMEN’S CHOIR - TEONA TSIRAMUA