ფესტივალის პ რ ო გ რ ა მ ა

ანიმაციური ფილმების მე-8 საერთაშორისო ფესტივალინიქოზი

გორის მუნიციპალიტეტი, სოფ. ნიქოზი, ეპისკოპოსის სასახლე

1 – 7 სექტემბერი, 2018 წელი

 

             

 

1 სექტემბერი, შაბათი

ფესტივალის გახსნა

11:00   თბილისიდან ავტობუსით გამგზავრება ნიქოზში (გასვლა ვარდების მოედნიდან)

13:00  ნიქოზი - ეპისკოპოსის სასახლე

        წმ. ალექსანდრე ოქროპირიძის სახელობის ხელოვნების სკოლის მოსწავლეთა   ქორეოგრაფიული წარმოდგენა და ხალხური სიმღერა

        ნიქოზისა და ცხინვალის მიტროპოლიტ ისაიას მისალმება

        მოზაიკოს ალექსანდრე კორნოუხოვის ნამუშევრების გამოფენა

        ვიდეოფილმი „ნიქოზი“ 2008 წლის აგვისტოს ამბების შესახებ (26 წუთი)

        ფესტივალის სტუმრების მისალმება

        მუსიკალურ ნაწარმოებები - ასრულებენ წმ. ალექსანდრე ოქროპირიძის ხელოვნების სკოლის ყოფილი მოსწავლეები

14:40           ნიქოზი - წმ. ალექსანდრე ოქროპირიძის სახელობის ხელოვნების სკოლა

        2008 წლის ომის 10 წლისთავისადმი მიძღვნილი ფოტოგამოფენა – „ნიქოზი - 2008“

თეატრის წარმოდგენა

15:30    ფურშეტი

თბილისში ავტობუსით დაბრუნება

 

 

2 სექტემბერი, კვირა

ფესტივალის მე-2 დღე

 

10:00  თბილისიდან ავტობუსით გამგზავრება ნიქოზში (გასვლა ვარდების მოედნიდან)

ნიქოზი - ეპისკოპოსის სასახლე

12:00   იოჰ კუნის ფილმები (გერმანია)                   

13:30   ჩაი/ყავა

14:00   მცოცავი საზღვრები“ - თაკო რობაქიძის ფილმისა და ფოტო პროექტის წარდგენა

15:30    ხემსი

16:00    ბადენვუტემბერგის აკადემიის სტუდენტების ფილმები (გერმანია)

17:30    კულტურული პროგრამა: გიორგი მაღრაძისა და მისი მეგობრების მუსიკალური გამოსვლა

თბილისში ავტობუსით დაბრუნება

                     

 

 

 


 

3 სექტემბერი, ორშაბათი

ფესტივალის მე-3 დღე

 

09:00    თბილისიდან ავტობუსით გამგზავრება ნიქოზში (გასვლა ვარდების მოედნიდან)

ნიქოზი - ეპისკოპოსის სასახლე

11:00    მიხაილ ტუმელიას ფილმები (ბელორუსი)                

12:30    ჩაი/ყავა

13:00    სტუდიაბალანსფილმი“ - ფილმები ბავშვებისთვის (გერმანია)
 
სკოლაფანტაზიაფილმი“ - ბავშვების ფილმები (გერმანია)
 
ფიოდორ ხიტრუკის ფილმები (რუსეთი)

14:30    ხემსი

15:00    სტუდიაანიმოსისფილმები:
             
ნატალია ორლოვა და თენგიზ სემიონოვი (რუსეთი)

             დარია ზიმინას ფილმი (რუსეთი)       

ნატალია ფედჩენკოს ფილმი (რუსეთი)

16:30    კულტურული პროგრამა: თამარ ჟვანია (ფორტეპიანო);
              სანდრო ჩიჯავაძე (ჩელ)

თბილისში ავტობუსით დაბრუნება

 


 

4 სექტემბერი, სამშაბათი

ფესტივალის მე-4 დღე *

 

ნიქოზი, ეპისკოპოსის სასახლე

13:00    საბავშვო ფილმები

·       ოქსანა ჩერკასოვას პროგრამა (რუსეთი)

·       ფიოდორ ხიტრუკის ფილმები (რუსეთი)

·       სკოლაფანტაზიაფილმი“ (გერმანია)

წეროვანის დევნილთა დასახლება, საჯარო სკოლა

16:00    ფესტივალის მონაწილეების შეხვედრა დევნილებთან          

16:30    საბავშვო ფილმების პროგრამა 

 

 

 

 

 

 

* 4 სექტემბერს ავტობუსი თბილისიდან არ გავა

 

 

 

 

 

 

 

5 სექტემბერი, ოთხშაბათი

ფესტივალის მე-5 დღე

09:00   თბილისიდან ავტობუსით გამგზავრება ნიქოზში (გასვლა ვარდების მოედნიდან)

ნიქოზი - ეპისკოპოსის სასახლე

11:00    ანესისა (საფრანგეთი) და დრეზდენის (გერმანია) ფესტივალების ფილმები

ქართული ანიმაცია:

პეტრე თომაძის ფილმი - „ჩაი“

12:30    ჩაი/ყავა

13:00    სუზდალის ფესტივალის ფილმები (რუსეთი)

14:00    ხემსი

14:30    ლევან გაბრიაძის ფილმი

16:00    კულტურული პროგრამა: ანჩისხატის ტაძრის გუნდი

თბილისში ავტობუსით დაბრუნება

 

წმ. ალექსანდრე ოქროპირიძის ხელოვნების სკოლა

11:00    სტეფან ურლასის ოსტატობის გაკვეთილი

13:00    მიხეილ ტუმელიას სემინარი                              

 

 

 


 

6 სექტემბერი, ხუთშაბათი

ფესტივალის მე-6 დღე

09:00   თბილისიდან ავტობუსით გამგზავრება ნიქოზში (გასვლა ვარდების მოედნიდან)

 

ადგილი: ეპისკოპოსის სასახლე

11:00    შემოქმედებითი ევროპის საქართველოს დესკის საინფორმაციო შეხვედრა

12:00    ლოძის ნაციონალური კინოსკოლის სტუდენტური ფილმები (პოლონეთი)

              ფიოდორ ხიტრუკის ფილმები         

13:30    ჩაი/ყავა

14:00    ლუცერნის გამოყენებითი მეცნიერებისა და ხელოვნების უნივერსიტეტის

            სტუდენტური ფილმები (შვეიცარია)

15:30    ხემსი                          

თბილისში ავტობუსით დაბრუნება

 

 

 


 

7 სექტემბერი, პარასკევი

ფესტივალის მე-7 დღე

ადგილი: ეპისკოპოსის სასახლე

09:00    თბილსიდან ავტობუსით გამგზავრება ნიქოზში (გასვლა ვარდების მოედნიდან)

11:00    ოტო ალდერის დოკუმენტური ფილმი გენიოსის სული       (შვეიცარია)

ქართული ანიმაცია: 

·       მამუკა ტყეშელაშვილის ფილმი  - „მეთევზე და გოგონა“

·       ნოდარ ბეგიაშვილი - ფრაგმენტებივეფხისტყაოსნიდან“ (საქართველო)

12:30    ჩაი/ყავა

13:00    ფესტივალის დახურვა

14:00    კულტურული პროგრამა: გორის ქალთა გუნდი

თბილისში ავტობუსით დაბრუნება