2013 ფესტივალის განრიგი

ანიმაციური ფილმების მესამე საერთაშორისო ფესტივალინიქოზი

ფესტივალის განრიგი

 

 

2 სექტემბერი
ორშაბათი



11:00 -
ფესტივალის გახსნა - სტუმრების წარდგინება
ტონინო გუერას ნახატების გამოფენის გახსნა (წარმოადგენს ლორა გუერა)

ალა ჩურიკოვას ანიმაციური ფილმი „Nikozi 2008“;
გიორგი მაღრაძე - საფორტეპიანო მუსიკა;
ნიქოზის ხელოვნების სკოლის მოსწავლეთა ანიმაციური ფილმიმთესვარი“.

14:00 -
ნიქოზის ხელოვნების სკოლის გახსნა
ჩრდილების თეატრბუდრუგანა-ნიქოზისრამდენიმე მინიატურა.

15:00 -
ალა ფურშეტი

16:00 -
ჩვენება:
იზაბელა პლუჩინსკას ფილმები (პოლონეთი-გერმანია)
სვეტლანა ფილიპოვას ფილმები (რუსეთი)



3
სექტემბერი
სამშაბათი


10:00 -
იზაბელა პლუჩინსკას მასტერკლასი (პოლონეთი-გერმანია)

12:00 -
ჩვენება:
დრეზდენის ანიმაციური ფილმების ფესტივალის პროგრამა

14:00 -
სადილი

15:00 -
ჩვენება:
პოლონური სტუდიების Se Ma For და Serafinski Studio- ფილმების პროგრამა

17:00 -
დმიტრი პოპოვის დისკუსია (კენტრიჯის შემოქმედების თემაზე)


4
სექტემბერი
ოთხშაბათი


ექსკურსია

11:00 -
ჩვენება (საბავშვო პროგრამა):
ფესტივალიფასკუნჯი“ (რუსეთი);
თხუნელა“ (ჩეხეთი)

14:00 -
სადილი

17:00 -
თეიმურაზ ბაკურაძე - „გალობანი სინანულისანი“ (ფორტეპიანოსა და კინოეკრანისთვის)


5
სექტემბერი
ხუთშაბათი


10:00 -
იზაბელა პლუჩინსკას მასტერკლასი (პოლონეთი-გერმანია)

12:00 -
ჩვენება:
შემოქმედებითი შეხვედრა რაჟისორ ნატალია ორლოვასთან (რუსეთი)
ანიმოსიწარმოგიდგენთ (რუსეთი)


14:00 -
სადილი

15:00 -
ჩვენება:
დმიტრი გელერის ფილმები (რუსეთი)
ირინა ლიტმანოვიჩის ფილმები (რუსეთი)

 

6 სექტემბერი
პარასკევი


12:00 - ჩვენება:
ანდრეი ხრჟანოვსკის ფილმების რეტროსპექტივა (რუსეთი)

14:00 - სადილი

15:00 - ანდრეი ხრჟანოვსკის ფილმების რეტროსპექტივა (რუსეთი)

ექსკურსია მცხეთა-თბილისი

18:00 - საფორტეპიანო მუსიკის საღამო - თამარ ჟვანია

7 სექტემბერი
შაბათი


10:00- სტეფან ბირუკოვის მასტერკლასი (რუსეთი)

12:00 - ჩვენება:
ბულგარული ანიმაციური ფილმების რეტროსპექტივა (2005-2013)
სოფიის ანიმაციური ფილმების ფესტივალის ლაურიატები

14:00 - სადილი

15:00 - ჩვენება:
„სუზდალის ფესტივალის ექო“ (რუსეთი)
„ლეგენდის დაბრუნება“ (დოკუმენტური ფილმი რუს ანიმატორებზე)

8 სექტემბერი
კვირა


12:00 - დმიტრი სურინოვიჩის მასტერკლასი (ბელარუსი)

14:00 - სადილი

15:00 - ჩვენება:
სტეპან ბირუკოვის ფილმები (რუსეთი)
„წარმოგიდგენთ ანიმაციური ფილმების დამდგმელ მხატვარს“ დმიტრი სურინოვიჩის მიერ გაფორმებული ფილმები (ბელარუსი)

18:00 - ფესტივალის დახურვა

 

20:00 - ანჩისხატის ტაძრის მგალობელთა გუნდის კონცერტი